Apple yeni çıkacak iPhone 7’nin özellikleri hakkında açıklama yaptı. Mart ayında tanıtılan ve her gün yeni bilgiler gelmeye devam ederken iPhone 7’nin ne zaman çıkıyor ve fiyatı da merak ediliyor…

iPhone-7-Projector-Concept1

 

Apple’ın mart ayında halka tanıtımını yaptığı iPhone 7’nin boyutu hakkında söylentiler dolaşıyor. iPhone 7 ne zaman çıkıyor? iPhone 7’nin fiyatı ne olacak? Birçok söylenti çıkmasına rağmen, açıklanan bilgiler doğrultusunda iPhone 7’nin SE boyutundan ayrıcalıklı olacak. 2016’da satışa sunulması beklenen iPhone 7’nin 4.7 inç’lik iPhone 6S boyutunda piyasaya sürüleceği açıklandı.iPhone 7’nin 138.30*67.12 mm ölçülerinde olduğu söylendi. Piyasaya sürülecek yeni nesil iPhone 7’nin kalınlığı hakkında henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak iPhone 6S 7.10 mm boyutlarında iken Apple’in en ince cihazı ise 6.1 mm ile iPod Touch. Yeni çıkacak iPhone 7’de çift kamera özelliği olmadığı düşünülüyor. Fakat çıkan söylentiler çift kameralı olacağı yönünde.

iPhone 7 ile ilgili sosyal medyaya sızdırılan şemalar ile verilen bilgiler birbiri ile çelişiyor. iPhone &S’den sonra çıkacak yeni modelin adının iPhone 7 olması tahmin ediliyor. Çünkü şimdiye kadar çıkan iPhone cep telefonu modelleri hep ardışık sayılar ile satışa sunulmuştu. Tabiki arada “S” ler de oldu. Ekran kalitesi muhtemelen iPhone 6S’de 4.7 inç olduğundan bu modelde yine 4.7’lik ekran olur diye düşünülüyor. Bir sonraki çıkacak modelde yani iPhone 7S’de 5.5 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor. Metal olmayacağı düşünülüyor. Çünkü şimdiye kadar 5, 5S ve 6’da metal kullanılmıştı.Şimdi ise iPhone 7’nin metal olmaması ve farklı bir malzemeden üretilmesi bekleniyor. Şimdiye kadar metal, cam ve plastik ana malzemelerinden oluşuyordu. iPhone 7’de ise farklı bir bileşenden üretilmesi bekleniyor. iPhone 7’de 6S’deki gibi arka kapaktaki beyaz şeritlerin muhtemelen olmayacağı düşünülüyor. Tasarımının tabiki yine ince olması beklentiler arasında. Kulaklık jakının olmayacağı da iPhone 7 meraklılarının söylentilerinden birisi. Kablosuz olarak şarj edileceği ve su geçirmez olacağıda, gözümüzdeki iPhone 7 tasarımını bir harikalaştırıyor. Üretilecek kulaklığın dışarıya gürültü vermeyeceği söyleniyor. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7’nin fiyatı konusunda ise 650 dolar civarında olması bekleniyor.